Kadra

Anita Szumiec
właściciel studio

Właściciel Studio taneczno-akrobatycznego Activo. Jej Studio zajmuje się łączeniem różnych technik tańca z elementami akrobatyki. Jest to alternatywna forma aktywności ruchowej stworzona w celu pogłębiania zainteresowań sztuką tańca i akrobatyką.
Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Otrzymała Państwowy Dyplom Profesjonalnego Tancerza ze specjalizacją w tańcu klasycznym, ludowym, charakterystycznym, współczesnym i wszelkich odmianach tańca nowoczesnego. Instruktor Akrobatyki i Gimnastyki Sportowej (legitymacja wydana przez AWF Katowice). Choreograf Ośrodka Przygotowań Olimpijskich oraz Klubu Sportowego Wisła Kraków dla Kadry Polski gimnastyczek sportowych na ćwiczeniach wolnych na planszy, przygotowujących się na Mistrzostwa Europy oraz na minioną Olimpiadę Letnią w Rio de Janeiro 2016 r. Jest również choreografem Akrobatycznego Klubu Sportowego „Halemba” z Rudy Śląskiej, przygotowuje dla nich choreografie na Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata. Ponadto jest choreografem AZS AWF Katowice dla akrobatek sportowych w kategorii junior i senior w trójkach kobiet. Dziewczyny w jej choreografii zdobywają czołowe miejsca w najwyższej rangii Zawodach Międzynarodowych. Pracuje również jako choreograf Acro Team Silesia, który to zespół prezentując choreografię z „Avatara”, zdobył II miejsce w programie telewizyjnym MAM Talent w jego 8 edycji, a także choreografie ” Dobro i Zło” dla Duo Infinity, gdzie dziewczyny wystąpi w 12 edycji półfinału programu TVN MAM TALENT. Pani Anita Szumiec jest również byłym Trenerem i Choreografem MKS Pałac Młodzieży w Katowicach. Ma na swoim koncie pracę z gimnastyczkami sportowymi, które zdobywały Mistrzostwo Polski w układach taneczno-akrobatycznych na ćwiczeniach wolnych na planszy oraz równoważni, a następnie reprezentowały Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zabrzu. Pracowała również jako choreograf i nauczyciel tańca w Piccolo Teatro di Siena we Włoszech. Dodatkowo jest sędziną okręgową w gimnastyce sportowej, a także po raz kolejny na Międzynarodowym Turnieju Tanecznym „World Dance 2020” w Sosnowcu. Stworzyła ponad 1500 układów taneczno-akrobatycznych oraz prowadziła naukę dla około 100 par tanecznych z tańca towarzyskiego (walc, cza-cza, rumba, tango, salsa). Stworzyła również Widowisko akrobatyczno-taneczne „Cztery Żywioły”, „Kolory”, „Sen”, „Activo w krainie bajek” i „Podróże dookoła Świata” z udziałem tancerzy, akrobatów i gimnastyczek. Obecnie pracuje nad kolejnym Projektem.

Pierwsze kroki w sporcie stawiała mając 6 lat na zajęciach baletowych oraz jako gimnastyczka MKS Pałac Młodzieży w Katowicach. Zdobyła wiele medali i występowała na deskach wielu Teatrów na świecie. Nadal czynnie uczestniczy w wielu wydarzeniach o charakterze kulturalno-sportowym i spełnia się jako choreograf.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Pani Anita Szumiec dostała również propozycję ułożenia choreografii do Amerykańskiego Mam Talent.

Od września 2021r. prowadzi choreografię dla Łyżwiarstwa Figurowego na lodzie UKŁ Spin Katowice oraz podjęła współprace z MKS Dąbrowa Górnicza EKSTRAKLASA i ma przyjemności układać choreografię na meczę koszówki dla cheerleaderek.

Agnieszka Stankowska
instruktor akrobatyki

Pani Agnieszka ukończyła Studia Wyższe o kierunku Inżynieria Środowiska, jednak jej największą pasją bez której nie wyobraża sobie życia jest akrobatyka i taniec. Należała do zespołu taneczno-akrobatycznego Fundacji „Elementarz” pod patronatem pani Alicji Kocyby. Rozwijała swoją pasję trenując sumiennie i systematycznie uczestnicząc w zajęciach z akrobatyki cyrkowej. Występowała w wielu pokazach zarówno w Polsce jak i zagranicą. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła również w szkole tańca TITO oraz NOVA. Startowała w wielu konkursach z czego jej największym osiągnięciem jest wygrana w konkursie tanecznym Carmen. Podczas swoich pokazów łączy umiejętności akrobatyczne z różnymi stylami tańca tj. hip-hop, funky jazz, jazz i taniec nowoczesny.
W Studio Activo pracuje już wiele lat, realizując się jako trener akrobatyki oraz choreograf. W spektaklu pt. „Kolory” wystawianej na scenie Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie ułożyła choreografię dla swoich podopiecznych. Oprócz zdolności pedagogiczno-instruktorskich możemy ją podziwiać podczas pokazów Grupy Reprezentacyjnej, w której indywidualne umiejętności są wysoko oceniane. Pani Agnieszka ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego.

Beata Sypko
instruktor akrobatyki

Z zawodu nauczycielka. Kilka lat pracowała w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Górniczej z dziećmi klas od 1 do 3 jako nauczyciel i wychowawca. Od najmłodszych lat interesowała się tańcem. Rozwijała swoje umiejętności na kursach tańca towarzyskiego. W swoim dorobku zawodowym, ma również zdobycie umiejętności w działaniach biznesowych oraz doświadczenie w pracy w Administracji Państwowej. W Studio Activo pracuję nie tylko jako trener akrobatyki ale również doskonale sprawdza się na stanowisku administracyjnym jako asystentka. Przez kilka lat była wolontariuszem, a później pracownikiem Fundacji „Godne Życie” w Dąbrowie Górniczej. Pracowała z dziećmi i młodzieżą ze środowisk potrzebujących wsparcia. Praca w Studio Activo pozwala jej realizować jej największe pasje: taniec, akrobatykę oraz nauczanie i pracę z dziećmi. Zawsze miła, ciepła, pomocna i uśmiechnięta. Cały czas doskonali swoją wiedzę, jest ambitna i pełna energii.

Karolina Kostrzewska
instruktor akrobatyki

Pani Karolina jest absolwentką AWF Katowice i ma ukończone specjalizacje z akrobatyki i gimnastyki sportowej. Dodatkowo interesuje się również fitnessem w zakresie acqua fitness oraz step, w których dziedzinach również posiada uprawnienia instruktorskie. Jej drugą pasją jest siatkówka, tak więc Pani Karolina jest osobą wysportowaną i pełną wiedzy o kulturze fizycznej. Dodatkowo, sztuka tańca jest bliska jej sercu, bo to właśnie taki kierunek studiów wybrała na AWF Katowice, czyli wychowanie fizyczne i taniec. Pani Karolina jest bardzo zaangażowana w pracę z dziećmi, dalej dokształca się, zdobywając kolejne uprawnienia kierownicze i doskonali swoją wiedzę pedagogiczną na różnych kursach. Oprócz przygotowania pedagogiczno-wychowawczego posiada dokumentację potwierdzającą jej przywódcze umiejętności kierownicze. Realizuje się jako nauczyciel Wychowania Fizycznego a popołudniami jako trener akrobatyki w Studio Activo. Jest ambitna, zaangażowana i zawsze można na nią liczyć.

Anna Cieślak-Szczygieł
instruktor akrobatyki

Ze sportem i tańcem związana od najmłodszych lat; dzięki temu wykształciła w sobie świadomość i systematyczność pracy zarówno nad swoim ciałem jak i charakterem. Trenowała lekkoatletykę – biegi długodystansowe, to jej ulubiona dyscyplina. Należała do formacji tanecznej tańca współczesnego i nowoczesnego, z którą występowała w Polsce i zagranicą. Dzięki zamiłowaniu do ruchu, pracy z muzyką i szeroko pojętej aktywności fizycznej pokochała akrobatykę. Podczas zajęć zawsze stara się zachęcić dzieci do pokonywania swoich słabości. Zdobyte wykształcenie medyczne, które posiada przekłada się na bezpieczeństwo podczas zajęć. Jako ratownik medyczny po stokroć zwraca uwagę na bezpieczeństwo swoich podopiecznych, a w razie kontuzji udziela stosownych porad całemu zespołowi trenerów Activo. Cały czas pogłębia swoją wiedzę o akrobatyce i kulturze fizycznej uczestnicząc w szkoleniach z akrobatyki sportowej.

Aleksandra Jakóbik
instruktor akrobatyki

Absolwentka krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Od najmłodszych lat zaangażowana w sport, trenowała lekkoatletykę, siatkówkę. Interesuje się fitnessem i tańcem. Umysł ścisły, ale dusza artysty – w wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem, zdolności plastyczne i manualne miała okazję wykorzystać na przykład tworząc rekwizyty i dekoracje do spektaklu „Sen”. Kocha muzykę, jej artystyczna dusza jest bardzo wrażliwa na dobór odpowiedniej muzyki do ruchu ciała. Jest wrażliwa i inteligentna. Ma dobry smak i docenia sztukę przez duże S. Jej serce bliskie jest starożytnej kulturze, kocha podróże, do kraju (Italia) jednej z kolebki cywilizacji. Pomimo, że na co dzień pracuje w biurze, projektując graficzne projekty, popołudniami realizuje się w pracy w Studio Activo, gdzie ma okazję łączyć sport – akrobatykę – z pracą z dziećmi i młodzieżą, którą również uwielbia. Pełna energii i zaangażowania, zawsze chętna do pomocy.

Jolanta Golda
instruktor akrobatyki

Pani Jolanta Golda jest wieloletnim i zasłużonym szkoleniowcem w gimnastyce sportowej kobiet. Posiada doświadczenie pedagogiczne w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi właściwy proces szkolenia, zawsze pamiętając o potrzebie rozwoju psychicznego i społecznego sportowca. Z pod jej „ręki” wyszło wiele sławnych gimnastyczek. Wychowała wiele Mistrzyń Polski i Świata. Przez wiele lat współpracowała z Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich. Poza tym otrzymała wiele nagród min. Nagrodę Kuratora za wybitne osiągnięcia w gimnastyce sportowej. Pani Jolanta Golda została odznaczona złotą odznaką zasłużonego działacza Kultury Fizycznej przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Jest również Przewodniczącą Sędzin w gimnastyce sportowej. Przez 20 lat pracowała w MKS Pałac Młodzieży Katowice, szkoląc swoje podopieczne na najwyższym poziomie sportowym!. Obecnie pracuje dla zawodowego akrobatycznego klubu sportowego z Chorzowa oraz od wielu lat jest związana zawodowo ze Studio Activo. Razem z właścicielem firmy Panią Anitą Szumiec łączy ją wieloletnia przyjaźń na stopie prywatnej jak i zawodowej. Już od osiemnastu lat dzielą wspólną wiedzę i doświadczenia, aby móc rozwijać i doskonalić wiedzę o akrobatyce.

Ewa Cichy
instruktor akrobatyki

Swoją przygodę z akrobatyką i tańcem zaczęła w bardzo młodym wieku, będąc częścią zespołu akrobatycznego Fundacji „Elementarz”. Pasjonuje się sportem, z którym planuje związać przyszłość. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Z zawodu Ewa jest fizjoterapeutką i instruktorką akrobatyki sportowej. Swoją wiedzę pogłębiała również na „University of Aveiro” w Portugalii, a doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała miedzy innymi pracując na obozie sportowym „Camp Kinder Ring” w Nowym Jorku. Na co dzień Ewa pracuje w gabinecie fizjoterapii i treningu personalnego. Uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach zarówno z zakresu choreografii, akrobatyki i tańca, jak i treningu, rehabilitacji i wiedzy o kulturze fizycznej. Umiejętności, które przez wiele lat zdobywała pod okiem Pani Anity Szumiec prezentowała na licznych pokazach i konkursach w Polsce i na arenie międzynarodowej. Wraz z grupą reprezentacyjną Studio Activo brała udział w projektach akrobatyczno-tanecznych takich jak „Cztery Żywioły” i „Kolory”, a w projekcie „Activo w krainie bajek” wcieliła się w rolę Diaboliny.

Wiktoria Wołczańska
instruktor akrobatyki

Jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Wychowanie Fizyczne. Od najmłodszych lat trenowała w zawodowym Klubie Akrobatycznym DOSiR „Sokolnia” Chorzów. Reprezentowała kraj w trójkach kobiet na wielu międzynarodowych zawodach, m.in. Mistrzostwa Europy w Pesaro oraz Mistrzostwa Świata w Genewie . Jej największymi sukcesami jest Mistrzostwo Polski Juniorów oraz 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów. Od października 2021 roku realizuje się w rodzinnym klubie oraz od marca 2022 również w Studio Activo. Kocha to co robi, ponieważ „zabawa” ta sprawia radość jej oraz dzieciom.

Wojciech Dackiewicz
instruktor akrobatyki

Akrobatykę Sportową zaczął trenować w wieku 6 lat w zawodowym Klubie Akrobatycznym DOSiR „Sokolnia” Chorzów. Podczas studiów zmienił barwy klubowe na AZS AWF KAtowice Jego specjalizacja to dwójki mieszane. Największe sportowe osiągnięcia to: Mistrzostwo Polski Juniorów brązowy medal na druzynowych mistrzostwach europy juniorów 2010 w Rzeszowie 6 miejsce na mistrzostwach swiata juniorow we Wrocławiu w 2010. W najwyzszej klasie, czyli „Senior” Pan Wojtek zdobył: 6 miejsce na mistrzostwach Europy w Portugalskim Odivelas 2013r. 10 miejsce na Mistrzostwach swiata w Putian w Chinach 2016r. 5 miejsce na mistrzostwach europy w Rzeszowie w 2017r. oraz 2krotne Mistrzostwo Polski W 2017r. telewizja polska wyemitowała najważniejsze zawody akrobatyczne na świecie „The World Games” w których Pan Wojtek brał udział, a swoim występem starał się o dopuszczenie akrobatyki sportowej do dyscypliny sportów olimpijskich. Ostatecznie zajął 6 miesjce. Oprócz wielu sukcesów sportowych na swoim koncie, może dodać dwukrotne uczestnictwo w programie TVN „Mam Talent”, gdzie w szóstej edycji ze swoją partnerką doszedł do półfinału. W ósmej edycji wraz z grupą „Acro Team Silesia” zdobył drugie miejsce, a choreografię do finałowego układu inspirowaną filmem „Avatar” stworzyła Pani Anita. Praca z młodzieżą daję mu ogromną satysfakcję.

Karolina Gaś
instruktor akrobatyki

W wieku 5 lat rozpoczęła swoją przygodę z gimnastyką sportową. Przez kilka lat trenowałam w Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie spędziła zdecydowaną większość swojego dzieciństwa. Wsród swoich osiągnięć może wymienić medale Mistrzostw Śląska oraz Polski zarówno drużynowe, jak i indywidualne. Wyczynowy sport sprawił, że od najmłodszych lat była ambitna, pracowita, dobrze zorganizowana i przede wszystkim aktywna, ponieważ zamiłowanie do sportów zostało jej do dzisiaj – narty, squash, łyżwy, pływanie czy piesze wędrówki z rodziną. Od kilku lat związana jest zawodowo z pracą w logistyce i obsłudze klienta oraz kontynuuje zainteresowanie swoim ulubionym sportem realizując się w pracy z dziećmi w charakterze instruktora w Studio Activo . Prywatnie od roku jest mamą małej Michalinki.

Emilia Plewnia
instruktor akrobatyki

Jest studentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Swoją przygodę z akrobatyką rozpoczęła w wieku 9 lat w Mikołowskim Klubie. Później trenowała w zawodowym Klubie Akrobatycznym DOSiR „Sokolnia” Chorzów. Była wieloletnią członkinią Kadry Narodowej. Reprezentowała swój kraj na wielu zawodach międzynarodowych, m.in  uczestniczyła na Mistrzostwach Świata w Chinach oraz w Belgii. Jej największymi sukcesami jest Mistrzostwo Polski Juniorów w trójkach i dwójkach kobiet oraz 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów  w trójkach kobiet. Zdobyła również złoty medal w Pucharze Świata organizowanym w Rzeszowie. Od listopada 2022 realizuje się jako trenerka w Studio Activo. Praca z dziećmi przynosi jej dużo zadowolenia i satysfakcji.

Agnieszka Siemińska
instruktor akrobatyki

Swoją przygodę z akrobatyką zaczęła w wieku 7 lat w Studio „Activo”, pod czujnym okiem Pani Anity Szumiec oraz innych trenerów.  Umiejętności zdobyte na zajęciach miała okazje zaprezentować na różnych pokazach. Chętnie uczestniczy w konkursach, wyjazdach i imprezach sportowych m.in „Gim Show”. Razem z grupą reprezentacyjną wzięła udział w projektach takich jak: „Sen“, „Cztery Żywioły“, „Activo w krainie bajek“. Aktualnie realizuje się także jako cheerleaderka. Świetnie odnajduje się w pracy z dziećmi, które kochają ją za jej kreatywność, cierpliwość i uśmiech.

Oliwia Wilk
instruktor akrobatyki

Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Zarządzanie Turystyką. Swoją przygodę ze sportem zaczęła jako pięciolatka od gimnastyki artystycznej, która była częścią jej życia przez 6 lat, następnie zmieniła dyscyplinę na akrobatykę sportową, gdzie przez kolejnych 7 lat z wieloma sukcesami reprezentowała barwy „AZS AWF Katowice” również na arenie międzynarodowej. Zwieńczeniem jej kariery sportowej było zdobycie V-ce Mistrzostwa Polski Seniorów w kategorii trójek żeńskich. Po zakończeniu własnej kariery pracowała w dwóch klubach gimnastyki artystycznej, a od września 2022 roku spełnia się w Studio Activo .Chce przekazać swoją wiedzę i umiejętności młodszym pokoleniom aby zaszczepić w nich miłość do gimnastyki.

Oliwia Mateja
instruktor akrobatyki

Oliwia od 7 roku życia aktywnie uczestniczy w zajęciach Studia taneczno-akrobatycznego „Activo” pod czujnym okiem Pani Anity oraz innych naszych trenerów. Zdobyte umiejętności miała okazję zaprezentować występując w projektach: „Cztery Żywioły”, „Kolory”, „Sen” i „Activo w krainie bajek”. Angażuje się w konkursy, wyjazdy i imprezy sportowe. Razem z grupą reprezentacyjną brała udział w edycjach „Gim Show” w Gdyni. Realizuje się w pracy z dziećmi chętnie ucząc je akrobatyki oraz doradzając z własnego 11 letniego doświadczenia. Oliwia jest miła, cierpliwa, zawsze uśmiechnięta oraz pomocna, za co akrobatki ją uwielbiają.

Zuzanna Biernat
stażystka

Pani Zuzia pasjonuje się akrobatyką i tańcem od 10 lat. Już jako mała dziewczynka próbowała tworzyć swoje układy.  Trenowała pod okiem naszych trenerów. Dzięki ciężkiej pracy i samozaparciu dołączyła do grupy reprezentacyjnej w pierwszym składzie. Z grupą brała udział w zawodach w Pradze oraz w edycjach Gim Show w Gdyni. Występowała podczas przedstawień: „Cztery Żywioły”, „Kolory”, „Sen” oraz „Bajki”, w którym była Kopciuszkiem.Trenowała hip hop (Egurrola Dance Studio) jednak po kilku latach stwierdziła, że to nie jest styl, w którym chciała się rozwijać, dlatego rozpoczęła swoją nową przygodę ze stylem contemporary. Uwielbia pracować z dziećmi i uczyć ich najważniejszych podstaw, które są potrzebne w dalszej akrobatycznej i tanecznej drodze. Jest to osoba miła, przyjazna i konsekwentna.